Mozilla Firefox ja selle väärt pluginad

Written by adminevekj on 14. aug 2015. Posted in Kodulehe tegemine

Mozilla FirefoxVeebisirvija Mozilla Firefox on maailma üks populaarsemaid browsereid, mis muudab kasutaja elu oluliselt lihtsamaks. Allpool on toodud mõned Firefoxi pluginad, millest võib ka sinule kasu olla.

Firebug 

Näiteks soovid muuta kujunduses koodi, aga CSS faile on mitmeid ja koodi igas failis oi kui palju. Lisa Mozillale Firebug plugin. Märgista tekst, mida soovid muuta, tee parem hiireklikk ja vali Inspect Element. Avaneva akna paremal pool näed nii kujunduse faili nime kui ka rida ja koodi, mida konkreetselt valitud teksti kujundamisel kasutatakse. Väga mugav viis õige koodi muutmiseks.

Web Developer

Väga palju võimalusi olulise info saamiseks – näiteks annab hea ülevaate veebilehel kasutatavatest piltidest, veebilehe suurusest, kasutatavatest värvidest, CSS failidest. Võimaldab näiteks vaadata valitud veebilehte erinevate resolutsioonidega. Viimane on hea vahend igale veebitegijale.

Search status

Oled veebilehe optimeerinud, võtmesõnu peaks olema piisavalt, aga mitu protsenti on sisu osas, mitu pealkirjades, mitu linkides. Kas meta-info on lisatud? Mis on veebilehe PageRank? Vastused annab Search status. Suurepärane abiline ka konkurentide lehtedest ülevaate saamiseks.

User Agent Switcher

Oled teinud mobiilse veebilehe, aga kas näiteks iPhone’ga näeb ka veebileht kena välja – kas on just mobiilse külastaja menüü nähtav või visatakse talle kogu veebileht mobiili? Vaata oma mobiilset veebilehte aadressil http://iphonetester.com/ ja lülita oma Mozilla veebisirvijasse User Agent iPhone 3.0. Vaata järgi kuidas sinu mobiilne koduleht näeb mobiilis välja.

Abduction!

Soovid teha veebilehest ekraanipilti, aga ainult valitud osast või ehk on vaja täissuuruses pilti kogu keritavast veebilehest. Hea lisavidin valitud pildi loomiseks. Salvestab valiku *png failina soovitud asukohta.

ColorZilla

Tahaks, et veebilehe lingid, tekst, vormi taust või tegevusele suunav nupp oleks päisepildiga sama värvi. Mis on valitud objekti või pildiosa värvikood? Kiire vastuse annab Mozilla plugin ColorZilla.