Kodulehe tellimine. Mida sisaldab hinnapakkumine?

Written by adminevekj on 14. aug 2015. Posted in Kodulehe planeerimine

Kui sul on plaanis kodulehe tellimine mõnelt veebitegemise firmalt, siis tuleb kasuks kui tead, mida selles valdkonnas üks hinnapakkumine peab sisaldama.

Hinnapakkumise sisu

Küsi vähemalt kolmelt teenusepakkujalt hinnapakkumist, sest hinnapakkumine annab sulle samuti aimu, kui põhjalik ja professionaalne on pakkuja. Hinnapakkumine võiks kajastada:

  1. tööde teostamise ajagraafikut;
  2. teostatavaid töid etappide kaupa;
  3. hinna kujunemine etappide ja tööde kaupa;
  4. kes juhib projekti ja osapooled;
  5. kuidas toimub dokumenteerimine ja etappide kooskõlastamine ja kinnitamine;
  6. garantiid lõpptulemusele;
  7. tehtud töid;
  8. vigade parandamist tasuta.

Soovitav on sõlmida kirjalik leping, kus tehtavad tööd, tingimused, kohustused ja õigused on täpselt üles täheldatud. Eriti vajalik on see keeruliste lahenduste korral.

Olgu lisatud, et kindlasti peaksid koostama parima tulemuse nimel võimalikult täpse lähteülesande ning mitte piirduma oma soovide kirjeldusega. Mida täpsemalt koostad oma lähteülesande, seda selgemalt saab töö teostaja koostada hinnapakkumise.

Arvestama peaksid ka sellega, et töö teostaja võib esitada kaks hinnapakkumist, millest esimene sisaldab selliseid töid nagu visiooni sõnastamine, planeerimine, struktuuri loomine, detailanalüüs ja süsteemi disain.

Kui need tööd saavad tehtud, siis tehakse vajadusel hinnapakkumise korrigeerimine, kuna siis on ka selge kui palju tegelikult kulub ressursi järgmistele tegevustele nagu programmeerimine, kasutajaliideste loomine, testimine, dokumenteerimine, paigaldus, veebilahenduse ületõstmine, koolitus ja hooldusega seotud küsimused.

Kui soovid hakata koostama lähteülesannet või vajad abi, siis kirjuta meile ja saadame sulle põhjaliku lähteülesande küsimustiku, mis aitab sind ette valmistada kodulehe tellimiseks. Rohkem infot kodulehe tellimise ja hinnapakkumise kohta saad meie blogist.